ACIBADEM HASTA HİZMETLERİ
Sayı:3 Mart - Nisan 2013

Acıbadem Bursa Hastanesi

Acıbadem hastaneleri arasında ikinci en büyük hastane olan Şubat 2006’da açılan Acıbadem Bursa Hastanesi 30.000 m2 alana sahiptir. Toplam 159 adet yatak ve 565 personelle hizmet vermektedir. Polikliniklerde bulunan müdahale ve muayene odaları toplam 84 adettir. Ayaktan Hasta Hizmetleri ekibini 4 Ekip lideri ile 70 personel oluşturmaktadır. Yatan Hasta Hizmetleri ekibi 1 Ekip lideri ile 20 personel oluşturmaktadır.

Acıbadem Bursa Hastanesinde 66 uzman, 10 pratisyen olmak üzere toplam 76 kadrolu hekim çalışmaktadır. Yıllık ortalama 290.000 hasta bakılmaktadır.

2011 yılında 577 yabancı hasta tedavi görmüşken, 2012 yılında 1077 yabancı hastamız Acıbadem Bursa Hastanesinden hizmet almıştır.

Tıbbi onkoloji, Radyasyon onkolojisi, Organ nakli merkezi, Kardiyoloji ve KVC bölümlerinde SGK anlaşmalı hizmet verilmektedir.

Özellikli branşlar ve klinikler:
 Ağrı Kliniği
 Aritmi Kliniği (Kalp ritim bozukluğu ve çarpıntı)
 Baş Ağrısı Kliniği
 Cinsel İşlev Bozuklukları Kliniği
 Crohn ve Kolit Merkezi (Bağırsak hastalıkları)
 Diyabet Kliniği
 El Cerrahisi Merkezi
 İnme Merkezi (Felç merkezi)
 Jinekolojik Onkoloji
 Kalp Yetmezliği ve Mekanik Dolaşım Yetmezliği Merkezi
 Maksillofasiyal Cerrahi Kliniği (Yüz & Çene Cerrahisi)
 Meme Kliniği
 Obezite Kliniği
 Organ Nakli
 Pediatrik Beyin ve Sinir Cerrahisi
 Reflü Kliniği
 Ritim Bozuklukları (Çarpıntı) Kliniği
 Saç Ekim Merkezi
 Tiroid Kliniği
 Tüp Bebek Merkezi
 Uyku Bozuklukları Kliniği
 Varis Kliniği

Hasta Hizmetleri Yöneticileri:
Ayaktan Hasta Hizmetleri Sorumlusu - Hatice Öztürk


2003 Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Gıda sektöründe hizmet veren aile şirketinde lise mezuniyetine kadar üretim, pazarlama, satış ve muhasebe bölümlerinde aktif olarak çalışmış, lisans eğitimini tamamladıktan sonra otomobil ve inşaat sektöründe görev almıştır. Eylül 2005’te Acıbadem Bursa hastanesi Hekim Ödemeleri Yetkilisi olarak ASG bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 2009 Mayıs ayında mevcut görevine ilaveten anlaşmalı kurumlar uzmanı olarak Bursa Hastanesinin anlaşmalı kurumlar süreçlerini takip etmiştir. Bu süre zarfında hasta hizmetleri süreçlerini öğrenmeye başlamış ve Ocak 2012 itibariyle Anlaşmalı Kurumlar süreçlerini genel müdürlük merkez ekibe devredip Ayaktan Hasta Hizmetleri sorumlusu olarak atanmıştır. 2012 yılında Konur Cerrahi Tıp Merkezi ve Gemlik Tıp merkezinin ASG sistemleri ile entegrasyonu sırasında hekim ödemeleri süreçlerini de koordine etmiştir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Hatice Öztürk yemek yapmayı ve misafirlerine ikram etmeyi sever. Bunların yanı sıra dünyayı gezmeyi, diğer ülkelerin kültürlerini görüp öğrenmeyi istemektedir. Öğrenmenin en iyi yolunun o işi yapmak olduğuna inanır.

Yatan Hasta Hizmetleri Sorumlusu - Fulya İlter
Uludağ Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler 2000 yılı mezunudur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yarım dönem bir devlet ilköğretim okulunda İngilizce öğretmenliği yapmış daha sonra özel bir şirkette 5 yıl ithalat sorumluluğu görevinde çalışmıştır. Bu süre zarfında başka ülkeleri gezme ve kültürlerini öğrenme fırsatı bulmuştur. Temmuz 2005’te Acıbadem Bursa Hastanesi Fiyatlandırma ve Sistem Uzmanı olarak ASG bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Bursa Hastanesi açılıncaya kadar 6 ay Genel Müdürlükte çalışmış, 2010 yılında Fiyatlandırma Sorumlusu olarak terfi etmiştir. Ocak 2012 itibariyle Fiyatlandırma süreçlerini Genel Müdürlüğe devredip Yatan Hasta Hizmetleri Sorumlusu olarak görevime başlamıştır.

Evli ve bir çocuk annesi olan Fulya İlter resim yapmayı, gezmeyi ve oğluyla vakit geçirmeyi çok sever.

İş Geliştirme ve Proje Sorumlusu - Melih KARAHASANOĞLU
2008 Uludağ Üniversitesi İşletme mezunudur. Lisans eğitimi boyunca farklı iş disiplinlerinde staj deneyimleri edinmiştir. Lisans eğitimini takiben İngiltere’de 7 aylık bir sertifika programı ve Londra Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Lisans üstü eğitimi süresince; 6 aylık EEFC’de (Avrupa Ekonomi ve Finans Merkezi) ekonomi ve finansal analiz stajyerliği, 3 aylık First Resort Global Recruitment’da (uluslararası bir insan kaynakları şirketi) pazar geliştirme stajyerliği deneyimleri olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sonrasında Acıbadem ile tanışarak 25 Nisan 2011’de dış gelişim programı ile Acıbadem Sağlık Grubu’na katılmıştır. 4 ay boyunca Acıbadem Maslak Hastanesinde dış gelişim programını sürdürmüş, Eylül 2011’de Uludağ Üniversitesi’nde işletme doktora programına katıldığı için Acıbadem Bursa Hastanesinde programına devam etmiştir. Akademik çalışmaları Bursa Hastanesi kariyerine vesile olmuş ve sonrasında İş Geliştirme ve Proje Sorumlusu olarak atanmıştır.

Acıbadem Bursa Hastanesi’nde iş geliştirme ve proje süreçlerinin yanı sıra, Kurumsal İletişim & Pazarlama ve Uluslar arası Hasta Hizmetleri takımlarının sorumluluğunu yürütmektedir. Ekim 2012’den bu yana da Ayaktan Hasta Hizmetleri sorumluluğuna vekâlet etmektedir.

Gezmeyi, yeni kültürlerle tanışmayı, başta futbol, basketbol ve yüzme olmak üzere; spor dalları ile uğraş içinde olmayı ve insanları eğlendiren, bir araya toplayan organizasyonlar yapmayı sever.

Fatura Kontrol Sorumlusu – Tuba ÇUBUKLU
2004 yılında Uludağ üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 2005 yılında hasta kabul yetkilisi olarak Acıbadem Kadıköy hastanesinde oryantasyon sürecine başladı. Acıbadem Bursa Hastanesine Yatan Hasta Hizmetleri yetkilisi olarak geçiş yapan Çubuklu, 2008 yılından itibaren SGK toplu faturalandırma süreçlerinde görev aldı ve Yatan hasta hizmetleri ekip liderliği yaptı.2011 yılının başında gruptan kısa süreli bir ayrılık yaşadı. Bu süreler içerisinde Universal Hastaneler Grubu İtalyan Hastanesi ve Medical Park Bursa hastanelerinde medikal muhasebe sorumluluğu yaptı. 2012 Nisan ayından beri Acıbadem Sağlık Grubunda, Acıbadem Bursa Hastanesi Fatura Kontrol Sorumluluğu yapmaktadır. Fatura Kontrol biriminde Fatura Kontrol Yetkilileri Alper ESİRTGEN, Sema ÖZEL, Sevgi TOKGÖZ ve SGK Fatura Kontrol yetkilileri Barış MERTOĞLU ve Özgül ER ile birlikte çalışmaktadır. Oğluyla zaman geçirmek, kitap okumak ve film seyretmek hobileri arasında yer almaktadır.

Hastane özelinde yapılan yararlı projeler
Kalp Yürüyüşü, Organ Bağışı Haftası

Hastane özelinde yapılan motivasyon uygulamaları ve fotoğraflar:
Bowling Turnuvası
Dünya Kalp Günü Yürüyüş Etkinliği
Futbol Ekibi Ödül Töreni
Hasta Hizmetleri Günü Kutlamaları
Hasta Hizmetleri Kahvaltısı
Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri

Her türlü soru, öneri ve bilgi için: asghashizdir@acibadem.com.tr